Blog

Mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazlarını söylüyoruz!

Mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazlarını söylüyoruz!

Hepimizin hayatında olmazsa olmazları vardır. Peki aşk hayatımızdaki olmazsa 

olmazlarımız nedir?  

Aşk hayatının olmazsa olmazlarını sizin için araştırdık. 

 
 

Şefkat  
  
İlişkilerimiz her zaman iyi gitmiyor. Hepimiz zaman zaman  pişman olabileceğimiz şeyler söyleyebiliyor ya da yapabiliyoruz. Böyle durumlara karşılıklı aşktan çok şefkate daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Karşınızdakinin kalbini kırdığınızda size ne yapmanız gerektiğini gösteren aslında partnerinize duyduğunuz şefkat. Tabii aynı durum onun için de geçerli.  
  
Fedakarlık


Biriyle ortak bir hayatı paylaşmaya başladığınızda, hayatınıza eskisi gibi devam edeceğinizi düşünmeniz, hiç gerçekçi değil. Her ikinizin de kendinize ait hobileriniz, alışkanlıklarınız olabilir. Bu durumda birlikte mutlu bir ilişki sürdürebilmek için karşılıklı fedakarlıklar yapmanız gerekiyor. Elbette, kişiliğinizden taviz vermenizden bahsetmiyoruz ancak gerektiğinde 
 fedakarlık yapmayı da bilmelisiniz. Aksi takdirde ilişkiniz, bitmek bilmez uzun tartışmalara boğulabilir.  
  
İletişim  
  
Sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazının iletişim olduğunu hepimiz biliriz ama ne yazık ki çoğu çift gerçek bir iletişim kurmayı başaramıyor. Gün içinde yaptıklarınızı konuşmanız elbette çok iyi ancak bu günlük konuşmaları yaparken sizi rahatsız eden konuları görmezden gelmeniz pek sağlıklı değil. Tartışmak istemediğiniz için bir şeyleri içinizde tutmak yerine konuşun, tartışmaya neden olsa bile bu bir şeyleri düzeltmenin tek yolu olacaktır.   
  
Hataları kabullenmek  
  
Hatalarınızı kabul edin. Kabul edelim ki hiçbirimiz mükemmel değiliz. Sizin de partnerinizin de zaman zaman hataları olabilir. Birbirinizi kırmanız, sinirlendirmeniz, üzmeniz de o kadar olağandışı durumlar değil. Bu yüzden hiç kimsenin gerçekten mükemmel olmadığını kabullenmeniz, ufak tartışmaları geride bırakmanıza ve gerçekten önemli olana odaklanmanızı sağlayacak. Asıl önemli olan mükemmel bir çift olduğunuzu düşünmeniz.  
  
Sadakat  
  
Eğer ilişkinizde karşılıklı sadakat yoksa doğru bir ilişki de yoktur. Sadakat sadece partnerinizi aldatmamanız anlamına gelmez aynı zamanda onun yanında durmanız ve onu desteklemeniz demektir, tabii aynı şekilde onun da sizi desteklemesi. Karşılıklı sadakatin olduğu bir ilişkide, her durumda ihtiyacınız olan desteği ondan bulacağınızı bilmenin rahatlığını hissedersiniz. Bu, ilişkiniz için tahmin ettiğinizden çok daha önemli.  
  
Affetmek  
  
Her ilişkide karşılıklı hatalar yapılabilir. Bazı hataların affedilemeyeceğini kabul etsekde, karşınızdakinin dürüst olduğunu, gerçekten hatasını anladığını ve düzeltmeye çalıştığını düşünüyorsanız, birçok hatayı affedilebilirsiniz. Bu yüzden hemen bir suçlu aramak ya da ilişkinizi bitirmek yerine konuşmak ve affedebilmek için birbirinize zaman tanıyın.  

 
 

Güven  
  
İyi ve sağlıklı bir ilişkinin en önemli şeyi güvendir. Karşılıklı güven yoksa partnerinizin yaptığı her şeyi gözden geçirir, endişelenir ya da sürekli tedirgin olursunuz.  

Karşınızdakine güvenmeniz, hayallerinizi ve beklentilerinizi çok daha rahat bir şekilde paylaşmanızı sağlar. Bu yüzden bir kere yalanını yakaladığınız biriyle ilişkinizi sürdürmeden önce iyi düşünmenizde fayda var.  

  

İşte SEVİNCE bütün bu olmazsa olmazları senin için bir araya getiriyor. Kalbinin sesini duyuyor, ne istediğini biliyor ve sana en uygun kişileri seninle eşleştiriyor.   

Yorum Yap :